Koło Łowieckie RYŚ

Wszystko o kole "Ryś"

Strona główna
Historia koła
Zarząd i Komisja Rewizyjna
Obwody
sztandar

Program edukacyjny

Program edukacyjny

Ważne informacje

Komunikaty
Polowania
Piszą o nas

Komunikaty

2013-08-26

Komunikat Zarządu Koła

W związku z faktem, że z niewiadomych przyczyn, sprawa poruszona w sprawozdaniu KR na ostatnim Walnym Zgromadzenie,  dotycząca Kol. J.Sadurskiego, nadal wzbudza nieuzasadnione kontrowersje, Zarząd Koła po raz kolejny(tym razem oficjalnie) i ostatecznie, pragnie poinformować:

Sprawa Kol. Jurka i pozyskanych przez niego dzików, była poddana pod dyskusję oraz analizowana pod względem formalno prawnym na jednym z posiedzeń zarządu. Po przeprowadzonej analizie i dyskusji, Zarząd postanowił nie wszczynać, zgodnego ze statutem, postępowania porządkowego. Sprawy dotyczące etyki, zostały omówione w męskiej rozmowie Łowczego Koła z Kol. Jurkiem – co uznajemy za poprawną praktykę, która mamy nadzieje będzie przynosiła oczekiwane efekty.   Takie rozwiązanie definitywnie kończy całą sprawę, jeżeli chodzi o działania Zarządu Koła w tym zakresie.

Dodatkowo pragniemy poinformować, że sprawa była również omawiana na spotkaniu Komisji Rewizyjnej, w związku z czym musiała się ona znaleźć  w sprawozdaniu, które było odczytane na Walnym Zgromadzeniu. Miało to jednak charakter stricte informacyjny.  Komisja Rewizyjna jako organ niezależny, ma prawo do takich działań, a celem takiego rozwiązania było poinformowanie Członków Koła czym  w roku gospodarczym zajmowali się członkowie owej komisji.

 

W związku z powyższym temat uważamy za całkowicie zamknięty i rozwiązany. Jakiekolwiek powracanie do sprawy oraz jątrzenie tematu jest całkowicie niezrozumiałe i zbędne, a do tego nie sprzyja koleżeńskiej atmosferze jaka powinna panować w kole łowieckim. Dlatego ten temat po raz ostatni był poruszany za zebraniu Zarządu i prosimy aby podobnie było podczas pozostałych spotkań, ponieważ niczemu dobremu to nie służy.

 

Przed nami duża wspólna  i wspaniała impreza, poświęćmy więc całą energię na działaniach z związanych z tym wydarzeniem, a na pewno będzie to idealny moment aby w pełnej zgodzie posiedzieć przy ognisku, muzyce i …. .


powrót

 
Powered by Biuro RCS