Koło Łowieckie RYŚ

Wszystko o kole "Ryś"

Strona główna
Historia koła
Zarząd i Komisja Rewizyjna

  Wspomnienia

Obwody
sztandar

Program edukacyjny

Program edukacyjny

Ważne informacje

Komunikaty
Polowania
Piszą o nas

 

 

 

Gerhard Kledzik  - zmarł 03.03.2013

 

Tadeusz Latocha - zmarł 01.12.2011

Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiam, że w dniu 1 grudnia zmarł nasz Kolega, wieloletni łowczy naszego koła Tadeusz Latocha. Wszyscy byliśmy przygotowani na ten dzień, gdyż prawie miesięczne przebywanie w śpiączce farmakologicznej nie wróżyło nic dobrego. Tadeusz odszedł do Krainy Wiecznych Łowów z powodu tragicznego wypadku, kiedy to najechał na tył jego samochodu inny samochód. Uderzenia nie wytrzymał pojazd, a przede wszystkim kręgosłup Tadeusza. Łudziliśmy się przez długie tygodnie, że może nastąpi cud, nie nastąpił.

Tadeusz był myśliwym z charakterem, przyszło mu działać w okresie gdy stare wzorce łowiectwa nie były powszechnie uznawane, a łowiectwo było jedną z dziedzin gospodarki narodowej. Potrafił znaleźć się w tej sytuacji, zawsze stanowczy i zdecydowany. W szczególnośći zwalczał wszelkie przejawy kłusownictwa, skrupulatnie przestrzegał łowieckich przepisów.

Był pierwszym łowczym naszego koła. To dzięki jego inicjatywie w 1975 r, koło nasze otrzymało nowy obwód łowiecki nr 57 na Żuławach. Jako inżynier budownictwa budował strzelnicę myśliwską we Wrzeszczu. Łowczym był nieprzerwanie przez 14 lat, od 1963 do 1977 roku. To w zasadzie On tworzył od powstania nasze koło, należał do członków założycieli, potrafił jako łowczy zintegrować myśliwych. Był koleżeński i przyjaźnie nastawiony do ludzi. Chętnie udzielał rad i pomocy innym myśliwym. Wychował wielu młodych myśliwych. Do końca interesował się sprawami koła, czynnie uczestnicząc we wszystkich zebraniach i spotkaniach. Koło nie przestało Mu być obce, żył nim.

Za swoją działalniść łowiecką odznaczony został przez PZŁ Medalem Zasługi Łowieckiej, medal za zasługi Łowieckie przyznała Mu Wojewódzka Rada Łowiecka w Gdańsku, a Koło Łowieckie "Ryś" przyznało Mu godność honorowego członka.

Będzie nam brakowało Tadeusza, wraz z jego odejściem zamknęła się jedna z kart naszego koła.

Rodzinie Tadeusza, trzem córkom, Antoniemu oraz wnukom chciałbym przekazać serdeczne wyrazy współczucia od wszystkich myśliwych naszego koła.


 
Zanim wyjedziesz
w łowisko

obwód 142
Pogoda74
planpoz74
szkody
Plan prac gosp
Obwód 163
Pogoda57
planpozy57

Król sezonu polowań

król sezonu

Król dzikarzy

Król dzikarzy

Co warto wiedzieć

Sygnały
Akty prawne 1
Tradycja i kultura
Porady praktyczne
Ciekawe strony
Druki do pobrania
Powered by Biuro RCS